wtorek, 7 lutego 2012

Klub Tajemnic - Meg Gardiner

Ostatnio, tak naprawdę już od początku roku, nie mam czasu, ani żeby za wiele pisać, ani odwiedzać Wasze blogi. Na pewno prędko się to nie zmieni, ale mimo wszystko liczę, że nie będzie to stan permanentny.
Dziś, korzystając z wolnej chwili, napiszę kilka słów o książce Klub Tajemnic, autorstwa Meg Gardiner.

Muszę przyznać, że nie słyszałam wcześniej o tej autorce, dlatego do książki podchodziłam ze sporą rezerwą. Był to jednak błąd, bo Klub Tajemnic, to rewelacyjny thriller, jeden z najlepszych, jakie ostatnio czytałam.
Autorka zaprasza nas w książce do świata bogatych i zepsutych, dla których najlepszą rozrywką jest odrobina ryzyka, igranie z losem... i prawem. Tym co jednak bawi ich najbardziej są sekrety - im bardziej mroczne i wstydliwe, tym lepiej.
Jo Beckett jest psychiatrą specjalizującą się w psychice zmarłych, pozwaniu motywów, które popchnęły ich do popełnienia samobójstwa, morderstwa. Z policją współpracuje jako niezależny konsultant. Dlatego jej olbrzymie zdziwienie budzi nagłe wezwanie na miejsce przestępstwa, gdyż jest jedną z ostatnich osób, do których trafiają takie sprawy. Tym razem jednak policji zależy przede wszystkim na poznaniu motywów ofiary, bo widowiskowe samobójstwo popełniła Callie Harding, jedna z kluczowych osób w biurze prokuratora. Sprawa staje się głośna, bo pani prokurator, zabijając się spowodowała wypadek drogowy, w którym zginęło kilka osób.
Czy jednak było to samobójstwo i dlaczego na ciele ofiary pojawił się napis "brudna"? Co ujawni pasażerka Callie, która cudem przeżyła upadek? I jak ta sprawa łączy się z dwoma wcześniejszymi zgonami znanych członków lokalnej społeczności?
Jo aby zagłębić tę sprawę musi nie tylko dowiedzieć się wszystkiego o Callie Harding, ale też wejść w świat ludzi, którzy cudze życie mają za nic. Dzięki dociekliwości udaje się jej odkryć sekret prawniczki i dowiaduje się, kto stoi za całą sprawą. Nie wie jednak, że ona sama będzie musiała zaryzykować swoje życie, a jej własne trudne sekrety ujrzą światło dzienne...
Gorąco polecam Klub Tajemnic wszystkim wielbicielom dobrych thrillerów! W książce nie brakuje porywającej akcji, intrygujących skandali i zagadki, którą rozwijązujemy razem z Jo Beckett. Jej bohaterowie to postacie z krwi i kości - niezależnie od tego, jakie grzeszki mają na sumieniu są bardzo ludzcy w swojej miłości, nienawiści, poszukiwaniu zemsty.
Książkę przeczytałam w jeden wieczór - to mówi chyba o niej wszystko!

Baza recenzji Syndykatu ZwB

Ocena: 5/5

Klub Tajemnic, Meg Gardiner, wydawnictwo Albatros, 2010

10 komentarzy:

 1. Rzadko kiedy zwracam uwagę na okładkę, ale ta ma w sobie to coś, co sprawia, ze książka kusi ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Uwielbiam thrillery, więc ta książka jest na mojej priorytetowej liście chętnych do nabycia.

  OdpowiedzUsuń
 3. Your Artical (Klub Tajemnic - Meg Gardiner ) is great.. keep up the good work.

  OdpowiedzUsuń
 4. Hmm, będę miała na uwadze Twoją wysoką ocenę, jeśli książka wpadnie mi w ręce ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Pewnie, ze dobry thriller. Nie bez powodu rekomenduje go sam Stephen King.:))))

  OdpowiedzUsuń
 6. ŁAŁ. Totalnie mnie zachęciłaś. Uwielbiam takie książki, thrillery - jeden z ulubionych gatunków literackich. Dzięki Ci za dobrą recenzję polecającą tę książkę!

  OdpowiedzUsuń
 7. Cieszę się, że zachęciłam do lektury!:)

  OdpowiedzUsuń
 8. Tajemniczy tytuł, hipnotyzująca okładka i Twoja rekomendacja - to zdecydowanie będzie moja kolejna lektura.

  OdpowiedzUsuń
 9. Przeczytałam już kilka recenzji tej książki, ponieważ zastanawiałam się czy ją kupić. Opinie mnie nie zachęcały a tu proszę - u Ciebie najwyższa ocena.

  OdpowiedzUsuń
 10. Właśnie czytam. Jak na książkę walającą się po wyprzedażach jest naprawdę niezła :) No i pisarkę chwali sam King :D

  OdpowiedzUsuń